Przy wigilijnym stole

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

22 grudnia dzieci z grup „0”a i „0”b zaprosiły do swoich sal rodziców, aby za pomocą wierszyków i piosenek opowiedzieć o świątecznej tradycji oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, przygotowywania dwunastu potraw, wkładania sianka pod biały obrus, zostawiania wolnego miejsca przy stole, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd…

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne, a mamy ukradkiem ocierały łzy wzruszenia… Po występach dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, dzieci wręczyły rodzicom kartki świąteczne i pierniczki, które własnoręcznie przygotowały i udekorowały.

Miło spędziliśmy czas przy herbatce i świątecznych słodkościach.

Małgorzata Jóźwiuk
Elżbieta Derlicka